  • EAST1608RGA1
EAST1608RGA1
advertisement
Manufacturer No:
EAST1608RGA1
HK JDW NO:
282-EAST1608RGA1
Datasheet:
EAST1608RGA1
Description:
LED GREEN/RED CLEAR 0603 SMD
Step5Bar-code shipping tag
EAST1608RGA1
  • Size / Dimension
    1.60mm Lx0.80mm W
  • Color
    Green, Red
  • HTS Code
  • Configuration
    Independent
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2V Green 2V Red
  • Optoelectronic Device Type
    DUAL COLOR LED
  • Current - Test
    20mA Green 20mA Red
  • Lens Size
    1.60mmx0.80mm