  • EAST16086GA8
EAST16086GA8
advertisement
Manufacturer No:
EAST16086GA8
HK JDW NO:
282-EAST16086GA8
Datasheet:
EAST16086GA8
Description:
LED YELLOW-GRN CLEAR 0603 SMD
Step5Bar-code shipping tag
EAST16086GA8
  • Size / Dimension
    1.60mm Lx0.80mm W
  • Color
    Yellow-Green
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.05V
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Size
    1.20mmx0.80mm