  • EAP-10-472
EAP-10-472
advertisement
Manufacturer No:
EAP-10-472
HK JDW NO:
165-EAP-10-472
Package:
Datasheet:
EAP-10-472
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS
Step5Bar-code shipping tag
EAP-10-472
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Leakage Current
    500μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm
  • Width
    39mm