  • E5CSZ-R1T AC100-240
E5CSZ-R1T AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
E5CSZ-R1T AC100-240
HK JDW NO:
607-E5CSZ-R1T AC100-240
Package:
Description:
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E5CSZ-R1T AC100-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Weight
    0.265lb 120.2g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2005
  • Series
    E5CSZ
  • Feature
    Sensor Fault Detection
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Temperature Controller (RTD, Type J, K, L)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay (2)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Display Type
    LED - Red Characters
  • Input Range
    -99°C ~ 1300°C
  • Number of Characters Per Row
    3.5
  • Control Method
    On/Off, Proportional (PID)
  • Display Characters - Height
    0.531 13.50mm