  • E5C2-R40J-399C-AC240
E5C2-R40J-399C-AC240
advertisement
Manufacturer No:
E5C2-R40J-399C-AC240
HK JDW NO:
607-E5C2-R40J-399C-AC240
Package:
Datasheet:
Description:
CONTROL TEMP RELAY OUT 200-240V
Step5Bar-code shipping tag
E5C2-R40J-399C-AC240
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2002
  • Series
    E5C2
  • Feature
    Sensor Fault Detection
  • Part Status
    Active
  • Type
    Temperature Controller (Type J)
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Input Range
    0°C ~ 399°C