  • E5C2-R20K-32/392F-AC120
E5C2-R20K-32/392F-AC120
advertisement
Manufacturer No:
E5C2-R20K-32/392F-AC120
HK JDW NO:
607-E5C2-R20K-32/392F-AC120
Package:
Datasheet:
Step5Bar-code shipping tag
E5C2-R20K-32/392F-AC120
    Select All
  • Mount
    Panel, Plug-In
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    E5C2
  • Feature
    Sensor Fault Detection
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Temperature Controller (Type K)
  • Max Operating Temperature
    392°C
  • Min Operating Temperature
    32°C
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Number of Outputs
    1
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm