  • E3004S.30.86
E3004S.30.86
advertisement
Manufacturer No:
E3004S.30.86
HK JDW NO:
336-E3004S.30.86
Package:
Datasheet:
E3004S.30.86
Description:
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 1000'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E3004S.30.86
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    PVC
  • Weight
    4.989516kg
  • Conductor Material
    Copper, Annealed Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
  • Operating Temperature
    0°C~75°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Natural
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Cable Length
    304.8m
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Natural
  • Conductor Strand
    7/30
  • Usage
    Alarm, Security, Sound
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.139 (3.53mm)
  • Insulation Diameter
    3.5306 mm
  • Conductor Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Height
    0m
  • Length
  • Width
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0150 0.381mm