  • E2266FS092
E2266FS092
advertisement
Manufacturer No:
E2266FS092
Manufacturer:
Pervasive Displays
HK JDW NO:
631-E2266FS092
Package:
Datasheet:
E2266FS092
Description:
2.66" EPD, SPECTRA, W.ITC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2266FS092
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    SPI
  • Display Type
    TFT - Electronic Paper Display (EPD)
  • Viewing Area
    60.09mm W x 30.70mm H
  • Display Mode
    Reflective
  • Backlight
    Without Backlight
  • Dot Pixels
    296 x 152
  • Diagonal Screen Size
    2.66 67.56mm
  • Graphics Color
    Black, Red, White
  • Dot Pitch
    0.20mm Wx0.20mm H