  • E1UEA18-8.000M
E1UEA18-8.000M
advertisement
Manufacturer No:
E1UEA18-8.000M
HK JDW NO:
3402-E1UEA18-8.000M
Description:
E1UEA18-8.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E1UEA18-8.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Metal
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; BULK
  • HTS Code
  • Frequency
    8MHz
  • Pin Count
    2
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Frequency
    8MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%