  • E1SFA18-3.6864MTR
E1SFA18-3.6864MTR
advertisement
Manufacturer No:
E1SFA18-3.6864MTR
HK JDW NO:
3402-E1SFA18-3.6864MTR
Package:
Datasheet:
E1SFA18-3.6864MTR
Description:
E1SFA18-3.6864MTR datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
E1SFA18-3.6864MTR
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
    Metal
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%