  • DZ2W33000L
DZ2W33000L
advertisement
Manufacturer No:
DZ2W33000L
HK JDW NO:
590-DZ2W33000L
Package:
SOD-123F
Datasheet:
DZ2W33000L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DZ2W33000L
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Published
    2010
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    DZ2W33
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Impedance
    30Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 26.4V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Test Current
    10mA
  • Reference Voltage
    33V
  • Zener Voltage
    33V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    10mA
  • Height
    700μm
  • Length
    2.6mm
  • Width
    1.6mm