  • DYL060-19
DYL060-19
advertisement
Manufacturer No:
DYL060-19
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-DYL060-19
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DYL060-19
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    4
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Power Dissipation-Max
    60W
  • Voltage - Output 2
    5V
  • Voltage - Output 3
    12V
  • Voltage - Output 4
    -12V
  • Height
    29.972mm
  • Length
    127mm
  • Width
    76.2mm