  • DX31A-50S-LNA(50)
DX31A-50S-LNA(50)
advertisement
Manufacturer No:
DX31A-50S-LNA(50)
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-DX31A-50S-LNA(50)
Package:
Datasheet:
DX31A-50S-LNA(50)
Description:
Conn SCSI RCP 50 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount 50 Terminal 1 Port
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DX31A-50S-LNA(50)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Insulation Material
    PBT
  • Housing Material
    Zinc
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    50
  • Termination
    IDC
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    TELECOM AND DATACOM CONNECTOR
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    17.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Insulation Resistance
    250MOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Max Current Rating
    500mA
  • Number of Ports
    1
  • Length
    53.45mm