  • DX0506/RD/12
DX0506/RD/12
advertisement
Manufacturer No:
DX0506/RD/12
Manufacturer:
Bulgin
HK JDW NO:
135-DX0506/RD/12
Package:
Datasheet:
DX0506/RD/12
Description:
LED Panel Mount Indicators Red LED Indicator 2.8mm Tab 12 Volt
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DX0506/RD/12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    80°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    12.1 (307.34mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    12V
  • Current
    30mA