  • DTS3161A230N3LG
DTS3161A230N3LG
advertisement
Manufacturer No:
DTS3161A230N3LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-DTS3161A230N3LG
Package:
Datasheet:
DTS3161A230N3LG
Description:
Electrical Enclosures AIR CONDIT LG
Step5Bar-code shipping tag
DTS3161A230N3LG
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    Galvanized, Steel
  • Weight
    84lbs 38.1kg
  • Published
    2016
  • Series
    DTS
  • Size / Dimension
    15.55Lx11.50W x 29.46 H 395.0mmx292.1mmx748.3mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Air Conditioning Unit
  • Color
    Grey
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    A/C Unit, 4000 BTU
  • Height
    748.284mm
  • Length
    394.97mm
  • Width
    292.1mm