  • DTS090133SUDC-Z6N
DTS090133SUDC-Z6N
advertisement
Manufacturer No:
DTS090133SUDC-Z6N
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DTS090133SUDC-Z6N
Package:
Datasheet:
DTS090133SUDC-Z6N
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Step5Bar-code shipping tag
DTS090133SUDC-Z6N
    Select All
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.81W x 0.98 H 74.0mmx46.0mmx25.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Efficiency
    65%
  • Max Output Current
    1.33A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.33A
  • Output Power
    11W
  • Voltage - Output
    9V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Height
    24.892mm
  • Length
    73.914mm
  • Width
    45.974mm