  • DTM300PW240D2
DTM300PW240D2
advertisement
Manufacturer No:
DTM300PW240D2
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-DTM300PW240D2
Package:
Datasheet:
DTM300PW240D2
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 300W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTM300PW240D2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Published
    2016
  • Series
    DTM300-D (300W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx4.41W x 1.77 H 222.0mmx112.0mmx45.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    300W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    300W
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    31.5 0.8m
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    DIN, 10 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max