  • DT06-12SD-P012
DT06-12SD-P012
advertisement
Manufacturer No:
DT06-12SD-P012
HK JDW NO:
795-DT06-12SD-P012
Package:
Datasheet:
DT06-12SD-P012
Description:
2 Rows Plug Bulk Brown 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DT Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 2375
Step5Bar-code shipping tag
DT06-12SD-P012
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Published
    2013
  • Feature
    Enhanced Seal, IP68, IP6K9K
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Brown
  • Pitch
    4.445mm
  • Housing Color
    Brown
  • Operating Supply Voltage
    250V
    No
  • Polarized
  • Height
    30.94mm
  • Length
    40.5638mm
  • Width
    20.73mm