  • DT06-12SD-EP06
DT06-12SD-EP06
advertisement
Manufacturer No:
DT06-12SD-EP06
HK JDW NO:
795-DT06-12SD-EP06
Package:
Datasheet:
DT06-12SD-EP06
Description:
2 Rows Plug Bulk Brown 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DT Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
DT06-12SD-EP06
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Feature
    Blocked Gasket, IP68, IP6K9K
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Brown
  • Pitch
    4.445mm
  • Rated Current (Signal)
    13A
  • Height
    32.21mm
  • Length
    40.5638mm
  • Width
    20.828mm