  • DT06-12SC-CE01
DT06-12SC-CE01
advertisement
Manufacturer No:
DT06-12SC-CE01
HK JDW NO:
795-DT06-12SC-CE01
Package:
Datasheet:
DT06-12SC-CE01
Description:
2 Rows Plug Bulk Green 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DT Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 585
Step5Bar-code shipping tag
DT06-12SC-CE01
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Feature
    Cap (Cover), IP68, IP6K9K, Reduced Wire Seals
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Green
  • Pitch
    4.445mm
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Rated Current (Signal)
    13A
  • Height
    32.385mm
  • Length
    40.5638mm
  • Width
    20.828mm