  • DT04-12PA-P031
DT04-12PA-P031
advertisement
Manufacturer No:
DT04-12PA-P031
HK JDW NO:
795-DT04-12PA-P031
Description:
2 Rows COMBINATION LINE CONNECTOR Box Grey 12 Positions Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 436
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DT04-12PA-P031
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Flammability Rating
    UL94 V-0
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Contact Plating
    Gold, Nickel
  • Packaging
    Box
  • Published
    2013
  • Connector Type
    COMBINATION LINE CONNECTOR
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Grey
  • Pitch
    4.445mm
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Height
    51.8922mm
  • Length
    40.5638mm
  • Width
    22.7838mm