  • DT04-12PA-CE02
DT04-12PA-CE02
advertisement
Manufacturer No:
DT04-12PA-CE02
HK JDW NO:
795-DT04-12PA-CE02
Package:
Datasheet:
DT04-12PA-CE02
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Black 12 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp DT
Quantity:
In Stock : 189
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DT04-12PA-CE02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    GLASS FILLED POLYAMIDE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DT
  • Published
    2012
  • Feature
    IP68, IP6K9K, Reduced Wire Seals
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Additional Feature
    POLARIZED
  • Fastening Type
    Latch Holder
  • Filter Feature
    NO
  • Contact Type
    Male Pin
  • Mixed Contacts
    NO
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    12
  • Reference Standard
    UL
  • Body Length or Diameter
    1.597 inch
  • Body Breadth
    0.876 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Empty Shell
    YES
  • Body Depth
    1.808 inch
  • Rated Current (Signal)
    13A