  • DT04-12PA-BL04
DT04-12PA-BL04
advertisement
Manufacturer No:
DT04-12PA-BL04
HK JDW NO:
795-DT04-12PA-BL04
Package:
Datasheet:
DT04-12PA-BL04
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Gray 12 Positions Panel Mount Male Pin Crimp DT Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 1063
Step5Bar-code shipping tag
DT04-12PA-BL04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DT
  • Published
    2012
  • Feature
    IP68, IP6K9K, Mounting Flange
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    12
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Gray
  • Number of Rows
    2
  • Fastening Type
    Latch Holder
  • Contact Type
    Male Pin
  • Pitch
    4.445mm
  • Housing Color
    Grey
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Note
    Contacts Not Included
  • ELV
    Compliant
  • Contact Termination
    Crimp
  • Hybrid Connector
    No
  • Polarized
    Yes
  • Height
    50.6222mm
  • Length
    55.12mm
  • Width
    55.118mm