  • DST5-36B27
DST5-36B27
advertisement
Manufacturer No:
DST5-36B27
HK JDW NO:
664-DST5-36B27
Package:
Datasheet:
DST5-36B27
Description:
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DST5-36B27
  • Weight
    0.7lb 317.51g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    47.24mm Lx39.62mm W
    Laminated Core
  • Additional Feature
    PARALLEL CONNECTED; HIGH ISOLATION
  • HTS Code
  • Power Rating
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    L47.24XB39.62XH36.58 (mm)
  • Max Output Current
    350mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 700mA Series 350mA
  • Power - Max
    12VA
  • Output Voltage 1
    18V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Output Voltage 2
    18V
  • VA Rating
    12 VA
  • Height
    36.58mm
  • Length
    47.24mm
  • Width
    39.62mm