  • DST5-10B3
DST5-10B3
advertisement
Manufacturer No:
DST5-10B3
HK JDW NO:
664-DST5-10B3
Package:
Datasheet:
DST5-10B3
Description:
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DST5-10B3
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DST5-10B3.
  • Weight
    0.7lb 317.51g
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    47.24mm Lx39.62mm W
    Laminated Core
  • HTS Code
  • Power Rating
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    47.244mm X 39.624mm X 36.576mm
  • Max Output Current
    1.2A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2.4A Series 1.2A
  • Power - Max
    12VA
  • Output Voltage 1
    5V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Output Voltage 2
    5V
  • VA Rating
    12 VA
  • Height
    36.58mm
  • Length
    47.244mm
  • Width
    39.624mm