  • DSPIC33EP512GP806T-I/MR
DSPIC33EP512GP806T-I/MR
advertisement
Manufacturer No:
DSPIC33EP512GP806T-I/MR
HK JDW NO:
536-DSPIC33EP512GP806T-I/MR
Package:
64-VFQFN Exposed Pad
Description:
512KB 170K x 24 FLASH dsPIC 16-Bit Microcontroller dsPIC™ 33EP Series DSPIC33EP512GP806 64 Pin 60MHz 64-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1095
Step5Bar-code shipping tag
DSPIC33EP512GP806T-I/MR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    64-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    dsPIC™ 33EP
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • HTS Code
    260
  • Frequency
    60MHz
  • Base Part Number
    DSPIC33EP512GP806
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    CAN, I2C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    512kB
  • Number of I/O
    53
  • RAM Size
    24K x 16
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V