  • DSP56854FG120
DSP56854FG120
advertisement
Manufacturer No:
DSP56854FG120
HK JDW NO:
318-DSP56854FG120
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm CPLD 128 Pin 1.8V LQFP
Quantity:
In Stock : 17244
Step5Bar-code shipping tag
DSP56854FG120
  • Package / Case
    LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    128
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    128
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
  • HTS Code
  • Subcategory
    Digital Signal Processors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.98V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • RAM Size
    64kB
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, OTHER
  • Bit Size
    16
  • Frequency (Max)
    120MHz
  • Data Bus Width
    24b
  • Address Bus Width
    21
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • Format
    FIXED POINT
  • RAM (words)
    16384
  • Barrel Shifter
  • Internal Bus Architecture
    MULTIPLE
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    20mm