  • DSL04-022SC6
DSL04-022SC6
advertisement
Manufacturer No:
DSL04-022SC6
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-DSL04-022SC6
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
DSL04-022SC6
Description:
Quantity:
In Stock : 2419
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSL04-022SC6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Applications
    General Purpose
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Base Part Number
    DSL04
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    25V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    22V
  • Capacitance @ Frequency
    3pF @ 1MHz