  • DSC6101CE1A-020.0000T
DSC6101CE1A-020.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC6101CE1A-020.0000T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC6101CE1A-020.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC6101CE1A-020.0000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Rise Time-Max
    2.2ns
  • Fall Time-Max
    2.2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC61XX
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm