  • DSC6011JI1B-012.0000
DSC6011JI1B-012.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6011JI1B-012.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC6011JI1B-012.0000
Package:
4-VLGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC6011JI1B-012.0000
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    12MHz
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VLGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C