  • DSC6001HE1A-016.0000T
DSC6001HE1A-016.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC6001HE1A-016.0000T
HK JDW NO:
536-DSC6001HE1A-016.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC6001HE1A-016.0000T
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC60XX
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Physical Dimension
    1.6mm x 1.2mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm