  • DSC1224DL1-100M0000T
DSC1224DL1-100M0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1224DL1-100M0000T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC1224DL1-100M0000T
Package:
6-VDFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC1224DL1-100M0000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1224
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCSL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    40mA Typ
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm