  • DSC1123CI1-156.2500
DSC1123CI1-156.2500
advertisement
Manufacturer No:
DSC1123CI1-156.2500
HK JDW NO:
536-DSC1123CI1-156.2500
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Oscillator MEMS 156.25MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin QFN SMD Tube
Step5Bar-code shipping tag
DSC1123CI1-156.2500
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1123
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Load Capacitance
    2pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Max Duty Cycle
    52 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm