  • DSC1123BI1-100.0000T
DSC1123BI1-100.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1123BI1-100.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1123BI1-100.0000T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, High Perf, Single LVDS Output, -40C-85C, 50ppm
Step5Bar-code shipping tag
DSC1123BI1-100.0000T
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
    MEMS
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Load Capacitance
    2pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Max Duty Cycle
    52 %
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1123
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V