  • DSC1121CI5-049.1520T
DSC1121CI5-049.1520T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121CI5-049.1520T
HK JDW NO:
536-DSC1121CI5-049.1520T
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121CI5-049.1520T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1121
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    49.152MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    CMOS
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    49.152MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm