  • DSC1121CI2-125.0000T
DSC1121CI2-125.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121CI2-125.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1121CI2-125.0000T
Package:
6-VDFN
Description:
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, High Perf, Single CMOS Output, -40C-85C, 25ppm
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121CI2-125.0000T
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Standard, Surface Mount
  • Package / Case
    6-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1121
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm