  • DSC1121AM2-040.0000T
DSC1121AM2-040.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121AM2-040.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1121AM2-040.0000T
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
Standard Clock Oscillators -55C - 125C 25 ppm 040.0000MHz
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121AM2-040.0000T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    2.25V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm