  • DSC1121AI5-125.0038T
DSC1121AI5-125.0038T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121AI5-125.0038T
HK JDW NO:
536-DSC1121AI5-125.0038T
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 125.0038MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121AI5-125.0038T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1121
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    125.0038MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm