  • DSC1104CI1-027.0000
DSC1104CI1-027.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1104CI1-027.0000
HK JDW NO:
536-DSC1104CI1-027.0000
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1104CI1-027.0000
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1104
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCSL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    95μA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm