  • DSC1103CI5-106.2500T
DSC1103CI5-106.2500T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1103CI5-106.2500T
HK JDW NO:
536-DSC1103CI5-106.2500T
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1103CI5-106.2500T
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    106.25MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    106.25MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Load Capacitance
    2pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C