  • DSC1103CE1-200.0000
DSC1103CE1-200.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1103CE1-200.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC1103CE1-200.0000
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC1103CE1-200.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1103
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    200MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    200MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Load Capacitance
    2pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Max Duty Cycle
    52 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm