  • DSC1101CL3-025.0000T
DSC1101CL3-025.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1101CL3-025.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1101CL3-025.0000T
Package:
6-VDFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC1101CL3-025.0000T
  • Package / Case
    6-VDFN
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    25MHz
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm