  • DSC1101AI5-056.3200T
DSC1101AI5-056.3200T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1101AI5-056.3200T
HK JDW NO:
536-DSC1101AI5-056.3200T
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
DSC1101AI5-056.3200T
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    56.32MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
    95μA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    56.32MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm