  • DSC1001DL5-096.0000
DSC1001DL5-096.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001DL5-096.0000
HK JDW NO:
536-DSC1001DL5-096.0000
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001DL5-096.0000
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    96MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    11.9mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    96MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm