  • DSC1001DI2-066.6600T
DSC1001DI2-066.6600T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001DI2-066.6600T
HK JDW NO:
536-DSC1001DI2-066.6600T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators 2520 pkg -40-85C 25ppm 066.6600MHz
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001DI2-066.6600T
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    66.66MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    66.66MHz
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C