  • DSC1001BL5-001.1388T
DSC1001BL5-001.1388T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001BL5-001.1388T
HK JDW NO:
536-DSC1001BL5-001.1388T
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001BL5-001.1388T
    Select All
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    1.1388MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e3
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    1.1388MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    6.3mA