  • DSC1001BI2-042.5000
DSC1001BI2-042.5000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001BI2-042.5000
HK JDW NO:
536-DSC1001BI2-042.5000
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001BI2-042.5000
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    42.5MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    42.5MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm