  • DSC1001AL2-029.4912T
DSC1001AL2-029.4912T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AL2-029.4912T
HK JDW NO:
536-DSC1001AL2-029.4912T
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-105C, 25ppm
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AL2-029.4912T
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    29.4912MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    29.4912MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Max Duty Cycle
    55 %