  • DSC1001AI5-018.4320T
DSC1001AI5-018.4320T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AI5-018.4320T
HK JDW NO:
536-DSC1001AI5-018.4320T
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AI5-018.4320T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Current
    6.3mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm