  • DSC1001AI2-033.3333
DSC1001AI2-033.3333
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AI2-033.3333
HK JDW NO:
536-DSC1001AI2-033.3333
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AI2-033.3333
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    33.3333MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    33.3333MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm